Naujausia Joomla versija

paketai25
Joomla ver. 3.9.13
 
 
 

Naujausia Wordpress versija

wordpress

Wordpress ver. 5.3
 
 
 

Naujausia Opencart versija

joomla-1-5-zaliems

Opencart ver. 3.0.3.2
 
 
 

Joomla 123.lt tinklalapio atnaujinimas ir ateities gairės

Viskas prasidėjo prieš 9 metus kai Andrius sugalvojo sukurt internetinį tinklalapį ir susidūręs su tam tikrais veiksniais sukūrė Joomla123.lt tinklalapį. Plačiau apie tai čia.
Per tuos metus tinklalapis įgijo gana nemažą populiarumą  ir savo lankytojų kategoriją , nes nieko panašaus Lietuvoje nebuvo.Tie kas norėjo patys susikurt savo tinklalapį ir nežinojo kaip ir nuo ko pradėt Joomla123.lt buvo pradžių pradžia. 
Joomla123.lt
benduomenės ir administracijos pagalba šiuo metu yra sukauptas nemažas Joomlos TVS ir jos papildinių sulietuvintų paketų kiekis kuriais gali naudotis visi lankytojai. Nuo 2009 m. praėjo nemažai laiko ir per tą laikotarpį  sparčiai daugėjo įvairių TVS sistemų . Vienos jų išpopuliarėjo kitos nelabai, tačiau šiai dienai jų yra ne viena ir ne dvi ir su kuria kurti tinklalapį jau galima rinktis.

  Visi kas sugalvoja susikurt tinklalapį pats ir neturi pakankamai programavimo žinių pirmiausiai sprendžia kaip tai padaryt. Panaršius internete randama daugybė patarimų kurių daugumos esmė tiokia, kad reikia naudot jau sukurtą turinio valdymo sistemą (TVS) ir daugumoje atvėjų rekomenduojama rinktis iš dviejų: Joomla arba Wordpress. Tai amžiaus klausimas ir nesibaigiančios diskusijos kas geriau kas patogiau ir.t.t. Kiekviena pusė turi savo gerbėjus ir savo argumentus. Apžvelgus gausybę straipsnių interneto platybėse ir pridėjus savus pastebėjimus šiame straipsnyje ir pabandysiu pateikt palyginimą.

 Wordpress šiai dienai pati populiariausia atviro kodo TVS pasaulyje. Šios TVS pradinė paskirtis blogų kurimas todėl su ja labai greitai ir paprastai tai galima atlikt, bet tuo jos funkcionalumas nesibaigia. Egzistuoja daugybė papildinių kurių pagalba su Wordpres TVS galima sukurt praktiškai viską nuo blogo iki reprezentacinio tinklalapio, katalogo, informacinio portalo ar internetines parduotuves.

Wordpress pliusai:

  Gana nedaug apkrauna serverį

  Patogi paprasta administravimo panelė

  ;Labai gerai indeksuojama Googlės

  Greitai įsisavinama TVS

Wordpres minusai:

  Skurdi "pradinė" komplektacija (be papildomų įskiepių sudėtinga kažką be blogo sukurt)

  Įdiegus naują šabloną jį reikia atskirai verst į lietuvių kalbą.

  Norint pritaikyt šabloną saviems poreikams nepakanka vien CSS, HTML žinių, reikalingi ir PHP pradmenys.

 

Joomla tai universali TVS su kuria galima sukurt, bet kokio sudetingumo ir dydžio tinklalapį arai būtų inforacinio pobūdžio svetainė ar internetinė parduotuvė portalas ar katalogas.

Joomla pliusai:

  Universali TVS su nemažu "pradinės" komplektacijos papildinių kiekiu. Kartu įsidiegia daug įvairios paskirties modulų.

  Iš valdymo skydo praktiškai galima atlikt visus nustatymus ir derinimus.

  Galinga ACL (vartotojų prieigos sistems) leidžia laisvai kurt ,nustatyt leidimus lankytojams ir jų grupėms.

  Vidinė multikalbų kūrimo ir palaikymo sistema

Joomla minusai:

  Stiprokai apkraunanti serverį sistema.

  Sunkiau įsisavinama, nes valdymo skydas turi daug nustatymų ir menių.

  SEO. Norint tinklalapį "pakelt" reitinguose tenka nemažai prie to padirbėt

  Tai tokie būtų mano pastebėjimai. Kuri iš šių dviejų TVS geresnė ir kuria verta rinktis nėra vienareikšmiško atsakymo. Viskas priklauso kokia tinklalapio paskirtis, jūsų žinios viskas priklauso tik nuo jūsų norų ir nuomonės.

  Kokią TVS aš pats rinkčiausi? Atsakymas lygiai toks pat. Pvz. niekada nekurčiau blogo su Joomla ir niekada nekurčiau katalogo su Wordpress nors ir tai ir tai galima padaryt su abiem TVS todėl nesakau, kad taip reik daryt. Šiaai diena man taip atrodo patogiau ir geriau, tačiau nesakau, kad taip bus rytoj.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Blokuoti slapukus jūs galie atlikę atitinkamus nustatymus  naršyklėje.