Pasibaigė Joomla 1.5 versijos palaikymas ką toliau daryt?

PDFSpausdintiEl. paštas

Ketvirtadienis, 03 Gegužė 2012 20:19 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 3826

( 11 Balsai )
Pasibaigė Joomla 1.5 versijos palaikymas ką toliau daryt? - 5.0 out of 5, based on 11 votes

  Šių metų rugsėjo mėnesį baigsis vienos populiariausiu Joomlos 1.5 versijos palaikymas, todėl iškyla natūralus klausimas ką toliau daryt skubiai migruoti į naujesnę Joomla 2.5 versiją ar dar kol kas pasilikti prie senos 1.5 versijos. Šia tema daug kalbų , diskusijų ir nuomonių daugumos nuomonė nieko nelaukiant keltis į naują platformą. Patys Joomlos kūrėjai taip pat rekomenduoja persikelti į naujesnę platformą, nemažai kalbų, kad jei jau nėra palaikymo tai su tuo TVS jau blogai jis nėra saugus, atviras hakeriams ir t.t.
Taigi išsiaiškinkime pirmiau kas yra tas palaikymas apie kuri visi taip kalba. Palaikymas tai pirmiausiai atsiradusių saugumo spragų ištaisymas. Jei jau nebėra palaikymo tai reiškia, kad naujų saugumo klaidų niekas nebeieškos, o jei jos ir atsiras tai jų niekas netaisys ir aišku, kad tai nėra gerai.
Tačiau ar tai reiškia, kad Joomla 1.5 versija nuo šio momento nebėra saugi? Pažiūrėkime į tai truputi kitu kampu.

   Per tuos kelerius metus kaip išleista stabili Joomlos 1.5 versija buvo atlikti 26 įvairūs pataisymai. Programuotojai, vartotojai ir hakeriai narstė, pernarstė visais įmanomais ir neįmanomais būdais ir patį Joomlos branduolį ir jo aplinką taip kad rimtesnių saugumo bėdų abejotina ar artimiausiu metu kažkas kažką ras.

   Šiuo aspektu galbūt Joomla 1.5 versija yra net saugesnė nei nauja Joomla 2.5 versija, nes kad ir kiek programuotojai prieš išleisdami nauja platforma ją tobulina visos bėdos ir problemos išlenda kai ji pradedama naudoti realiai, nes keliolikai ar net keliems šimtams programuotojų nerealu per tokį laikotarpį viską išnarstyt ir surast padarytas klaidas. Kai sistema pilnai paleidžiama tada ja realiai susidomi ne tik šimtai tūkstančių programuotojų, bet ir rimti hakeriai taigi čia toks didelis klaustukas kuri sistema saugesnė.

 Tai vis tik ką reikėtų daryt ? Daugumoje atvejų tame tarpe ir kūrėjai sako kuo greičiau atsinaujinkite. Na tai savaime suprantama kam gi tada kurt naują sistemą jei sakytų priešingai. Migruoti ar ne tai jau kiekvieno atskiras sprendimas bet kažką patart galima.

  Su atsinaujinimu didelių bėdų nėra jei tik jūsų naudojamame tinklapyje yra visi komponentai, moduliai palaikomi naujos versijos ir migratorius juos perkelia. Tada didesnių problemų su perkėlimu nėra tai padaryt gana paprasta. Tačiau jei Joomloje 2.5 dar nėra pritaikytų jums reikalingų komponentų ko gera skubėti tikrai nereikia verta lukterti kol bus atnaujinti komponentai ir bus galima migracija. Nauja Joomlos versija skiriasi nauju branduoliu, struktūra (bet tai aktualu tik programuotojams kuriantiems Joomlai papildinius) tačiau eiliniams vartotojams matomi šiokie tokie pakeitimai dizaine, atsirado keletas nauju tikrai neblogu reikalingų funkcijų . Apie jas jau rašyta tiek mūsų tinklalapyje tiek kitur ir jus sprendžiate ar papildomos funkcijos bus reikalingos ar ne. Tačiau visa tai nėra tiesiogiai surišta su saugumu ir jei tik dėl to kad nebeliko palaikymo reikia strimgalviai pult į naujesnę versija tai manau netiesa.

 Aišku jei kuriate naują tinklapį tai jau tikrai nebeverta naudoti senos Joomla 1.5 versijos vis tik reikia pripažint naujos platformos patobulintus privalumus. Na ir pabaigai dar vienas pamastymas dėl migravimo: patys Joomlos kūrėjai www.joomla.org naudoja sena Joomlos 1.5 versiją ir neskuba bėgti į naują tai gal nėra ji jau tokia nebepatikima.....


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.

Paremkite Joomla123.lt

subculture-coffee-icon