Joomla 3.0 trumpa pirminė apžvalga ir įspūdžiai

PDFSpausdintiEl. paštas

Sekmadienis, 30 Rugsėjis 2012 20:46 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 5606

( 10 Balsai )
Joomla 3.0 trumpa pirminė apžvalga ir įspūdžiai - 5.0 out of 5, based on 10 votes

Kaip ir buvo žadėta pagal grafiką rugsėjo pabaigoje išleista naujos kartos Joomla 3.0 versija. Pagal Joomla techninį palaikymą versijos yra skirstomos į turinčios standartinį palaikymą ir ilgalaikį. Joomla 3.0 turės standartinį palaikymą ir po pusės metų išeis nauja versija t.y. 2013 kovą turėtų pasirodyti 3.1 versija , todėl kas pusmetį norint turėt palaikymą reikės atlikt atnaujinimus. Kam skirta naujoji versija ir kuo skiriasi nuo ankstesnės ?.

Kaip kūrėjai teigia Joomla 3.0 skirta visiems kas siekia ir nori išbandyt naujoves ir nestovėti vietoje, o pirmas leidinys įvairių papildinių kūrėjams ir testuotojams. Taigi kas naujo šioje versijoje?

Vienas pagrindinių akcentų buvo pilnas pritaikymas mobiliems įrenginiams. Tam įdiegtas ir naudojamas Twitter bootstar framework, jo pagrindu sukurtas naujas šablonas, jQuery no conflicts režime, galimybė naudoti PostgreSQL duomenų bazę ir kiti techniniai dalykai kurie labiau aktualūs „developer/iams“ ir čia nesigilinsime, o pažiūrėsime labiau iš vartotojo pusės.

Jau tik paleidus diegimo paketa matoma iš principo nauja diegimo sąsaja. Tačiau jei įdėmiau pažiūrėsime tai pamatysime, kad visos funkcijos ir principas išliko tas pats tik išdėstymas paprastesnis ir aiškesnis, diegimas sutrumpintas ir telpa trijuose „žingsniuose“

Diegimo pabaigoje trečioje kortelėje matome pakeitimus lyginant su ankstesnėmis versijomis čia jei norime įdiegti pavyzdinius duomenis galima rinktis iš kelių variantų (1).Taip pat galima nustatyti el.paštą , kad prisijungimo duomenis būtų atsiusti į pašto dėžutę (naudinga tiems kas pastoviai pamiršta :)) (2).

Baigę diegimą atidarome administratoriaus sąsają ir......nieko panašaus kas buvo ankstesnėje versijoje nepamatome. Visa tai, todėl, kad naudojama kita struktūra ir visiškai naujas admin šablonas ISIS nors realiai funkcinių pakeitimų beveik nėra. Quick ikonos perkeltos iš centro į dešinę pusę (1). Kairėje naujas submeniu į kurį sudėtos kūrėjų nuomone reikalingiausios greitai pasiekti funkcijos ir parametrai (2), centre vartotojo nustatymų ir straipsnių nuorodos. (3), apačioje: Statistika apie tinklalapio lankytojus (4)

Atsidarius straipsniu redaktorių į akis krinta tai, kad nustatymai iškelti į papildomas korteles (1) ir aišku didesnis (daugiau vietos ) pats redaktoriaus langas.

Žemiau redaktoriaus lango matome naują funkciją: galimybę įterpti atskirus paveikslėlius intro tekstui (iki nuorodos „Skaityti daugiau“) ir pilnam straipsniui (1) ir keletos nuorodų įterpimas (2).

Dar vienas įdomesnis pakeitimas tai meniu punktų, modulių pozicijų keitimas. Šioje versijoje tai padaryta labai patogiai. Norint perstumti pozicijas pakanka pelės kursorių užvesti ant ženkliuko (1) ir nutempti i reikiamą poziciją.

Toliau žymesnių papildymu kaip ir nėra apart to kad ir frontend yra sukurtas visai naujas šablonas Protostar. Moduliuose, komponentuose ir t.t. visi parametrai, nustatymai iškelti į atskiras korteles.

Ir pabaigai amžinas klausimas ką daryti pereiti iš senesnės versijos į naują ar ne? Aišku kiekvienas sprendžia už save, tačiau aš manau dar ankstoka, nes nėra pakankamai suderinti išplėtimai, tikriausia dar ir klaidų nemažai išlys ir .t.t

Tiems kas nuspręs atsinaujinti iškyla klausimas ar sudėtinga tai ir kaip padaryt? Pačia Joomlą ver 2.5 „upgradinti“ labai paprasta tereikia parsisiųst Joomla_3.0.0-Stable-Update_Package.zip paketą ir jį įdiegti per extensions manager . Bent man viskas įvyko sklandžiai ir po to tvarkingai viskas veikė, tačiau tai bandyta tik su standartiniais Joomlos moduliais . Taip pat dauguma mano pabandytu papildinių skirtų Joomlai 2.5 sėkmingai įsidiegė ir veikė (paviršutiniška analizė) Joomla 3.0 versijoje taip papt yra ir su šablonais. Ateityje kūrėjai žada labai paprastą atnaujinimą į Jomla 3 versiją. Artimiausioje Joomla 2.5.X versijoje kuri išeis turėtų būt mygtukas (nuoroda) kurį paspaudus ir įvyks atnaujinimas.

Paskelbta: 2012-10-08 09:45 nuo tawas #9039
Išbandžiau daugiau, kažko valdymas pradeda priminti wordpress valdymą

Paskui šablonai tinka ir nuo 1.7 ar 2.5 bet tada neveikia peržiūra išmeta klaidą, na daugiau kaip ir tiek tepastebėjau
Paskelbta: 2012-10-22 20:17 nuo algis.k #9107
Sveiki, o ira 3 joomlos LT vertimas jau?
Paskelbta: 2012-10-22 20:27 nuo Megejas #9109
pas mus Frontpage kurį patalpino Valentin dėkui jam
Paskelbta: 2012-10-22 20:30 nuo algis.k #9110
Megejas parašė:
pas mus Frontpage kurį patalpino Valentin dėkui jam

Liuks, mėgstu joomla123.lt
Paskelbta: 2012-10-24 23:34 nuo algis.k #9116
Sveiki,
Dar klausimas kokia PHP versija reikalinga šitai joomlai, php5.2 tiks?
Paskelbta: 2012-10-25 08:16 nuo Megejas #9117
Paskelbta: 2012-10-25 13:54 nuo algis.k #9118
Megejas parašė:

Dėkui Megejas, šakės kaip aš nieko neberandu .....Per daug info, nebesuvirškinu.
Ačiu
Paskelbta: 2012-10-26 18:54 nuo algis.k #9127
Vėl turiu klausima dėl naujos Joomlos 3.0.
Niekaip negaliu įjungti kontaktuose , kad rodytų kontaktų formą (įdėsių paveikslėlį ,kas būtų aiškiau)
kontaktai.jpg

Joomloje 1.5 viskas buvo aišku su šiuo reikalu. Atrodo visur įjungiau ,kad rodytų formą bet vistiek nerodo?????
Paskelbta: 2012-10-26 19:28 nuo Megejas #9130
Labas,

Šiaip viskas veikia be problemų . Yra trys atvaizdavimo būdai (bet čia jie yra ir j2.5) jei nori kad pastoviai būtų atvaizduojama forma išskleista nustatymuose nustatai plain

Clipboard01_2012-10-26.jpg
Paskelbta: 2012-10-26 19:48 nuo algis.k #9132
Nustatyta visur


Capture1.PNG

--------------------------------------------------------------------------------------
Vistiek nerodo!!!!!!!!!!
Instaliavau tokį pat šabloną su quickstart tada rodo kontaktų formą, o įdiegus tik šabloną niekaip negalių įjungti kad rodytų formą.
Ir dar vieną reikalą pastebėjau , kad (quickstart ) formą rodo bet ji neveikia t.y. neina išsiųsti žinutės.
Toks vaizdas kad JOOMLA 3.0 vienas didelis BUG`as ir plius krūva nustatymų kurie dubliuojasi.....
Paskelbta: 2012-10-26 19:55 nuo Megejas #9133
Įdiegus joomla 3 su standartiniais komplektuojamais šablonais viskas veikia. Jei kažką instaliuoji kitka tai reikia žiūrėk kas ten kaip nes dar nėra prikurta, perdaryta trečiai versijai visko tiek daug o jei ka diegi ne jai skirtai galbūt kažkas ir neveikia, kertasi skriptai ir t.t.

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.

Paremkite Joomla123.lt

subculture-coffee-icon