Įdiek Joomla

PDFSpausdintiEl. paštas

Penktadienis, 31 Gruodis 2010 01:07 Parašė Andrius Balsevičius Peržiūrų: 21306

Kur ir kaip reikia įdiegti Joomla?

Joomla turi būti diegiama PHP serveryje ir jai veikti reikia MySQL duomenų bazės.

Čia galimi du pasirinkimai:

  1. iš karto sumokėti už savo tinklapio (domeno) vardą ir tinklapio talpinimą internetiniame serveryje, o tada jame įdiegti Joomla. Tai galima padaryti rankiniu būdu arba naudojant interneto paslaugų teikėjo (toliau - IPT) įrankius, tokius, kaip Installatron.
  2. Savo kompiuteryje įdiegti programą Wamp, kuri veikia kaip internete esantis serveris ir tinklapį kurti taip pat savo kompiuteryje, o internete jį patalpinta tada, kai jau tenkins pradinis rezultatas.

Pažymėtina, kad dauguma profesionalų tinklapį pirmiausiai sukuria vietiniame (dar kitaip - localhost) kompiuteryje, kur tai daryti yra tiesiog sparčiau, o po to perkelia jį į internete esantį serverį (dar kitaip - nutolusį serverį). Būtent pastarąjį variantą mes ir pasirinksim (kitoje pamokoje parodysim, kaip perkelti tinklapį į IPT serverį).

Prieš tęsdami, atsisiųskite:

Šiuo metu visos pamokos skirtos Joomlai 1.5, kadangi dar nėra išleista stabili Joomla 1.6 versija.

Straipsnio rašymo metu  jau yra naujausia Wamp versija 2.1a, tačiau jos MySQL serveris be papildomo konfigūravimo netinka Joomla 1.5 įdiegimui. Jei vis dėlto norite naudoti naujausią versiją, kurios mes netestavome, prieš tai peržiūrėkite forumo įrašą

Visoms pamokoms mes naudojame Firefox naršyklę, kurią galite atsisiųsti iš čia.

Diegiame Wamp serverį vietiniame kompiuteryje (1:51)

Atkreipkite dėmesį, kad serveriui veikti būtinas interneto ryšys ir laisvas 80 prievadas (angliškai - port). Kartais šis prievadas būna užimtas kitų programų - tokių, kaip Skype ar TeamViewer, todėl šių programų nuostatas gali tekti pakoreguoti.

Video žymos
  • 1:29 Kaip įjungti rewrite_module Wamp serveryje

value="" />

 

Sukuriame MySQL duomenų bazę su phpMyAdmin (1:20)

phpMyAdmin yra populiari MySQL duomenų bazių tvarkymo programa, taip pat parašyta PHP programavimo kalba ir naudojama praktiškai visų IPT. Ja galima kurti naujas duomenų bazes, peržiūrėti ir tvarkyti esamas ir pan.

Čia reikėtų atkreipti dėmesį, kad sukūrus naują duomenų bazę phpMyAdmin pagalba reikia patikrinti, kokia jai nustatyta rašmenų koduotė (gana dažnai ji būna nustatyta į "latin1_swedish_ci"), kad vėliau nekiltų problemų naudojant lietuviškos abėcėlės raides. Tinkama koduotė yra "utf8_general_ci".

Video žymos
  • 0:20 Kaip sukurti vartotoją su phpMyAdmin
  • 0:52 Kaip nustatyti tinkamą duomenų bazės koduotę su phpMyAdmin

value="" />

Diegiame Joomla 1.5 vietiniame kompiuteryje (localhoste) (4:26)

Atkreipiame dėmesį, kad diegiant Joomla patartina pakeisti standartiškai naudojamą lentelių priešdėlį "jos_" - taip padidinsite savo tinklapio saugumą. Daugiau informacijos apie tai galima rasti straipsnyje anglų kalba - The prefix has nothing to do with telephony.

Įdiegę Joomla nepamirškite rankiniu būdu ištrinti aplanko Installation, kaip sako priminimas diegimo vedlio pabaigoje - priešingu atveju Joomla neveiks.

Video žymos
  • 1:14 Joomla 1.5 instaliavimo pradžia
  • 2:28 Duomenų bazės parametrų įvedimas

value="" />

 

Paskelbta: 2011-07-12 13:19 nuo ramas0421 #3629
Na galiu visus nuvilti nes viskas eina iki galo, o kai ateini iki Joomla! Administracijos prisijungimas. Neymanoma prisijungti.
Paskelbta: 2011-07-12 20:21 nuo Megejas #3631
Ką reiškia neįmanoma prisijungti? Ar būna koks užrašas? Greičiausiai gauni pranešima kad blogas usrename arba psw. Tai reikia juos teisingus suvesti ir viskas bus gerai. Pirma kąrtą jungiantis prisijungimo vardas admin o slaptažodis toks kurį nurodei įdiegdamas joomla jei neatsimeni yra du keliai pasinaudoti šiuo patarimu: Admin slaptažodžio atstatymas arba išnaujo atlikti Joomlos instaliacija ir įsidėmėti slaptažodį.
Paskelbta: 2011-12-24 16:22 nuo harysz #6194
seip man raso kad negali prie mysql prisijungti , net įdiegti neleidžia, prisijungiant viską teisingai darau, tiksliau viską pagal video pamokas čia niekas nepadeda
Paskelbta: 2011-12-24 17:28 nuo Megejas #6195
labas,
Prie DB prisijungti negalima tik trim atvejais: neteisingas userio vardas, slaptažodis arba DB pavadinimas. Vadinasi kažką "pražiūri" nors ir Kalėdos bet šiuo atveju stebuklų nebūna
Paskelbta: 2012-01-09 17:44 nuo harysz #6382
vardas LALA slaptazodis LALA ir pavadinimas LALA

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.