Įdiek Joomla priedą - Google Maps įskiepį

PDFSpausdintiEl. paštas

Penktadienis, 31 Gruodis 2010 13:27 Parašė Andrius Balsevičius Peržiūrų: 9112

Joomla! turinio valdymo sistema puslapio turiniui ir išvaizdai formuoti naudoja trijų rūšių PHP programas, kurios vadinamos komponentais, moduliais ir įskiepiais.

KOMPONENTAI - tokie Joomla! elementai ar programos, kurių veikimas dažniausiai yra vaizduojamas centrinėje šablono dalyje (žinoma, tai priklauso nuo šablono išplanavimo). Komponentai yra esminiai Joomla! elementai. Pradiniame Joomla! pakete pateikiami Turinio (content), Reklaminių skydelių (banners), Kontaktų (contact), Naujienų srautų (news feeds), Apklausų (polls) ir Nuorodų (web links) komponentai.

MODULIS - tai lyg atskiras langelis tinklapio puslapyje, skirtas išvesti tam tikrai norimai informacijai. Tai gali būti apklausa, reklaminis skydelis, prisijungimo prie tinklapio langelis, įvarios statistikos langeliai - tokie, kaip labiausiai skaitomų straipsnių sąrašas, paskutinių komentarų sąrašas ir pan. Netgi meniu, skirti naršyti po tinklapį, yra moduliai. Moduliai talpinami įvairiose puslapio pozicijose - kairėje, dešinėje, viršuje, apačioje ir pan.

ĮSKIEPIS - įskiepis, arba mambotas, yra maža, tam tikrą veiksmą atliekanti funkcija (programa), kuri perima įrašą (straipsnį) prieš atvaizduojant jį puslapyje ir atlieka jame kokius nors pakeitimus. Joomla! pradiniame pakete jau yra įdiegti keliolika įvairių įskiepių, naudojamų įrašui suformuoti, pvz. WYSIWIG redaktorius, naudojamas įrašui rašyti, tačiau trečiųjų šalių pateikiami įskiepiai praplečia teksto formatavimo, papildomos informacijos atvaizdavimą įraše galimybes. Pvz. šis tekstas žaliame fone su brūkšniniu rėmeliu yra įskiepio Xtypo (žiūrėti demo) veikimo rezultatas.

Joomla! bendruomenės nariai nenutrūkstamai kuria naujus komponentus, modulius ir įskiepius, kuriuos galima rasti http://extensions.joomla.org/ ir kituose tinklapiuose.

Šiame paveikslėlyje, remiantis Joomla priedo - Kunena forumo - pavyzdžiu, paaiškinti sutartiniai Joomla priedų žymėjimai. Rinkdamiesi Joomla priedą, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kad jis turėtų būti visiškai suderinamas su Joomla 1.5 versija (žalias ženklelis "1.5 native"). Pasirodžius Joomla 1.6 versijai, visiškai suderinami priedai bus žymimi žydru ženkleliu "1.6 native".

Taip pat renkantis priedą yra svarbu tai, kada yra išleistas jo paskutinis atnaujinimas - tai parodo, ar šis priedas vis dar tobulinamas, ar galima tikėtis pagalbos iškilus neaiškumams.

kunena-paaiskinimas-extensions-joomla-org

Šioje pamokoje pamatysite, kaip susirasti reikiamą Joomla priedą (šiuo atveju - Google Maps žemėlapio įskiepį), jį įdiegti ir panaudoti Joomla įraše.

Įrašo akcentai:

  • visi Joomla priedai skelbiami tinklapyje extensions.joomla.org
  • kartus su žemėlapio žyma galima naudoti ir įskiepio parametrus (kokie jie - yra informacija įskiepio parametruose), tokiu būdu savo tinklapyje galite rodyti kelis Google Maps žemėlapius, juos visiškai pritaikydami savo poreikiams - rodydami skirtingus adresus, skirtingo pradinio išdidinimo, su rodomu pradiniu info langeliu ar be jo ir pan. Įraše pateikiama situacija, kai visame tinklapyje bus rodomas tik vienas žemėlapis, todėl jo parametrai nurodomi tiesiogiai globaliuose įskiepio parametruose.
  • yra ir daugiau įskiepių, kurie pasižymi šiomis savybėmis - globaliose įskiepio nuostatose nurodomi pagrindiniai parametrai, tačiau kiekvieną kartą įterpiant įskiepio žymą straipsnyje galima nurodyti ir individualius parametrus.

Pamokos papildymas: buvome pamiršę, kad prieš pradedant reikia gauti Google Maps API raktą. Kaip tai padaryti aprašyta žemiau.

Taigi, prieš bandydami įdiegti Google Maps įskiepį savo tinklapyje, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Prisijunkite prie Google sąskaitos (aiškiau kalbant - Gmail pašto). Norint gauti Google Maps API raktą ji yra būtina.
  2. Dabar sekite šia nuoroda - Google Maps API rakto generavimas.
  3. Puslapio apačioje uždėkite varnelę, įveskite savo tinklapio pavadinimą ir spauskite mygtuką Generate API key.
  4. Jums bus sugeneruotas API raktas, kurį reikia nusikopijuoti ir išsisaugoti (pav. Nr.1)
  5. Įdiekite Google Maps įskiepį, kaip parodyta video siužete.
  6. Pereikite į įskiepio redagavimą ir atitinkamoje vietoje įklijuokite API raktą (pav. Nr.2)

google-maps-api-raktas Sugeneruotas Google Maps API raktas google-maps-api-rakto-iklijavimas Google Maps API rakto įklijavimas Google Maps įskiepyje

Kaip Joomla tinklapyje įdiegti Google Maps įskiepį ir jį panaudoti (7:44)

value="" />

Paskelbta: 2012-03-07 16:40 nuo EGLA #7347
Šis variantas jau paseno? Ar aš kažką darau, netinkamai? Nes aprašymas neatitinka realijų. Ačiū visiems galintiems atnaujinti.
Paskelbta: 2012-03-07 18:42 nuo Martis33 #7352
Straipsnis jau seniai parašytas, todėl informacija jame yra pasenusi. Bet principas turėtų būti panašus.
Jei būtų norinčių prisidėti, tai galima būtų ne tik šitą, bet ir kitus straipsnius atnaujnti.

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.