Viskas prasidėjo 2009m. sausį, kai kilo idėja sukurti internetinį tinklapį, kuriame galėčiau dalintis patirtimi ir mintimis su savo tiesioginio darbo kolegomis. Iki tol apie tai nežinojau nieko, tik daugmaž įsivaizdavau, koks naujasis tinklapis turėtų būti.

Iš pradžių Google paieškos sistema mane nuvedė "klystkeliais", nes radau informaciją apie tai, kaip kurti tinklapius naudojant įvarius HTML kodo redaktorius - tokius, kaip Dreamweaver ar NVU. Pabandžiau kurti tinklapį šiomis programomis ir netrukus supratau, kad tinklapio kūrimas yra gana keblus dalykas, mat pridėjus kokį nors meniu punktą viename puslapyje, jį reikėdavo rankiniu būdu įrašyti ir kituose vieno tinklapio puslapiuose. Tai labai vargino ir paskatino ieškoti papildomos informacijos apie pažangesnį tinklapių kūrimo būdą.

Ieškodamas informacijos pastebėjau reklamą, kuri kvietė išbandyti CMS - content management system (angl.), arba lietuviškai - turinio tvarkymo sistemą, toliau - TTS. Jei gerai pamenu, tai buvo Cushy CMS reklama. Na, kai buvo atrastas raktinis žodis, beliko rasti tik geriausią, plačiausiai naudojamą TTS.

Taip aš atradau Joomla. Vos užmetus akį iš karto tapo aišku, kad ji yra tai, ko man reikia. Joomla.org tinklapio struktūra leido pajusti jį palaikančio kolektyvo jėgą, o priedų gausa - jų tada buvo virš 4000, leido suprasti, kad Joomla yra rimtai plėtojama TTS visame pasaulyje išsibarsčiusių kūrėjų. Svarbu pasirodė ir tai, kad Joomla sistema buvo lengvai pritaikoma lietuvių kalbai.

Pirmąjį savo tinklapį su Joomla, pasinaudodamas gausia internete esančia informacija, sukūriau per dieną ar dvi ir buvau sužavėtas tuo, kaip tai buvo paprasta.

Idėja

Pasižvalgęs lietuviško interneto platybėse pamačiau, kad nemažai tinklapius kuriančių įmonių taiko gana aukštus tarifus už palyginti paprastų tinklapių kūrimą. 5-6 puslapių tinklapio sukūrimas tuo metu kainavo apie 600Lt, nekalbant apie papildomas išlaidas tinklapio talpinimui internete (interneto paslaugų teikėjo serveriuose).

Supratau, kad daugumai žmonių trūksta informacijos apie tai, kad visai paprastą, neblogai atrodantį tinklapį galima susikurti visiškai nemokamai ir tuo pačiu būti pilnaverčiu savo tinklapio šeimininku - panorėjęs bet kada gali pakeisti savo tinklapio turinį neprašydamas niekieno pagalbos.

Todėl pradėjau Joomla123.lt projektą, kurio pavadinimas simbolizuoja tai, kad sukurti tinklapį su Joomla yra taip paprasta, kaip suskaičiuoti 1-2-3.

Veikla

Kelis mėnesius tinklapį pildžiau įvairia informacija, aktyviai verčiau įvairius Joomla priedus, kad juos būtų galima naudoti visiškai sulietuvintame tinklapyje.

Tačiau metų viduryje dėl įsibėgėjusios krizės praktiškai nebeliko laisvo laiko, todėl tinklapio priežiūrą apleidau ir ilgą laiką prie jo negrįžau.

Laimė, tinklapio idėja pasirodė patraukli keliems tinklapyje registruotiems nariams ir jie prisijungė prie tinklapio administravimo ir tobulinimo, todėl tinklapis galutinai neužgeso.

Šiuo metu tinklapyje daugiau ar mažiau aktyviai darbuojasi 3-4 registruoti nariai, tačiau darbų ir idėjų yra daug, todėl kviečiame prisidėti visus, neabejingus Joomla populiarinimui Lietuvoje.

Nuveiktus narių darbus rasite sekdami nuoroda Padėka nariams.

Tinklapio misija ir vizija

Mes nesame oficialus Joomla reprezentuojantis tinklapis Lietuvoje ir nesame kokiu nors būdu remiami ar skatinami Joomla.org portalo.

Tinklapio administratoriai yra dirbantys žmonės, turintys šeimas ir aukojantys šiam tinklapiui savo laisvą laiką ir jėgas tiek, kiek gali tai daryti.

Tačiau mes tikime, kad mūsų įdirbis pritrauks naujų entuziastingų ir nesavanaudiškų narių, neabejingų Joomla palaikymui Lietuvoje ir kartu mes sukursime aktyvią ir kuriančią bendruomenę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Blokuoti slapukus jūs galie atlikę atitinkamus nustatymus  naršyklėje.