Joomla 2.5-3.x horizontalus meniu

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 19 Balandis 2014 19:19 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 3601

( 6 Balsai )
Joomla 2.5-3.x horizontalus meniu - 5.0 out of 5, based on 6 votes

Gana dažnas reikalas kai be pagrindinio menių tinklalapyje reikia turėti dar vieną ar kelis papildomus menių modulius. Su vertikaliais meniu nekyla jokių problemų diegiame modulį priskiriame menių ir talpiname norimoje pozicijoje, tačiau ką daryti jei reikalingas horizontalus meniu pvz. Footer pozicijoje. Kam teko susidurt su Joomla 1.5 ar Joomla 1.0 versija tie gerai prisimena, kad menių modulyje buvo parametrai ir galima buvo perjungti atvaizdavimo stilių į horizontalų, tačiau dabartinėse versijose šios funkcijos nebėra. Ir ką tokiu atveju darome?
Dauguma mūsų ima ieškot papildomų trečių šalių plėtinių ir manau visai bereikalingai apkrauna tinklalapį papildomais moduliais. Su pačiomis minimaliausiomis css žiniomis arba net be jų labai paprastai galima pasidaryti horizontalų meniu. Čia pavyzdį pateikiu Joomla 2.5 pagrindu, tačiau tai galioja ir Joomla 3 versijai.

Taigi sakykime mums reikia papildomo menių, todėl einame į modulių tvarkyklę prisidedame nauja menių modulį, priskiriame menių, poziciją atidarome išplėstines modulio parinktis ir laukelyje "Meniu klasės priesaga" parašome _horz ir publikuojame meniu.Žiūrime rezultatą.:

Ir jis nelabai panašus į horizontalų menių. Todėl toliau atsidarome naudojamo šablono css failą ir apačioje parašome:

1
2
.menu_horz li{
display:inline;}
Tikriname dabar ir matome:

Taigi panaudodami funkciją "Meniu klasės priesaga" ir vienu paprasčiausiu įrašu šablono css faile menių paverčiame horizontaliu. Aišku dabar reik truputi padirbėt su css, kad viskas atrodytu taip kaip norime. Jei nereikia jokių įmantrybių tai, kad visa tai paverst į tinkamą naudoti menių pakanka dar poros eilučių kodo. Pvz dabar mes nuimsime žodžių pabraukimą ir padarysime tarpus tarp menių punktų

1
2
3
4
5
6
7
.menu_horz li{
display:inline;
padding-left:10px;
}
.menu_horz a{
text-decoration:none;
}

  Rezultatas:

Meniu pilnai tinka naudojimui. O jei turite css žinių tai toliau  be didesnio vargo prisitaikysite meniu stilių taip kaip jums reikia.

Paskelbta: 2014-09-20 13:18 nuo Beata #11642
Meniu nereiktų rašyti su "ų". Tarptautinis žodis nelinksniuojamas

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.