Whoooah! Phoca Install leidžia įrašyti failus ten, kur nori!

PDFSpausdintiEl. paštas

Sekmadienis, 06 Vasaris 2011 19:17 Parašė Andrius Balsevičius Peržiūrų: 2857

( 6 Balsai )
Whoooah! Phoca Install leidžia įrašyti failus ten, kur nori! - 5.0 out of 5, based on 6 votes
icon-48-pi-installArba - kaip sukurti nestandartinių kalbos failų diegimo paketą Joomla tinklapiui.

Taigi, jau kuris laikas savo tinklapyje susiduriame su viena problema - išvertę nestandartinį tam tikro Joomla priedo kalbos failą, mes pateikiame jį vertimų skyriuje, tačiau jį parsisiuntęs tinklapio narys turi įkelti jį į atitinkamą aplanką savo tinklapyje naudodamas FTP klientą, tokį, kaip FileZilla, Total Commander ar kt.

Tai dar būtų pusė bėdos, bet dažnai sulaukiame klausimų, kur būtent šis failas turi būti padėtas, kad atitinkamas Joomla priedas jį aptiktų.

Kai naudojami standartiniai, *.ini tipo, vertimų failai, viskas yra paprasta, nes jiems galima sukurti kalbos failų diegimo paketą.

Kalbos diegimo pakete esančius failus Joomla sistema leidžia įrašyti tik į du aplankus - "administrator/languages" arba "languages" (viename jų saugomi administratoriaus sąsajos kalbos failai, kitame - išorinės sąsajos failai).

Problema yra ta, kad Joomla nesiūlo jokio metodo įkelti kalbos failams į kitus aplankus. Pradėjau laužyti galvą, kaip čia tą reikalą supaprastinus. Pirma mintis - pakoreguoti atitinkamo komponento diegimo .xml failą, pritaikant jį savo poreikiams, lyg tai būtų vykdomas būtent to priedo atnaujinimas. Tokiu būdu visi senieji priedo failai būtų nepaliesti, į atitinkamo priedo aplanką būtų įrašomi tik reikiami kalbos failai. Tačiau man kilo abejonės, kaip bus tada, kai norėsiu atitinkamą Joomla priedą visiškai pašalinti iš sistemos - galbūt bus pašalintas tik kalbos failas, o pats priedas liks? Peržiūrėjęs Joomla žodyno priedo "Glossary" diegimo paketą neradau jokio "uninstall.php" ar panašaus failo, todėl įtariau, kad mano spėjimas gali būti teisingas.

Mintyse pradėjo suktis specialaus priedo, kuris būtų tinkamas tik failų perkėlimui (kopijavimui) tinklapio viduje, sukūrimui. Galvojau, kad reikės patrukdyti mūsų tinklapio guru di3sel, bet kažkaip visai netikėtai, tikrinant, ar išleista Phoca Download priedo J1.6 versija, akys užkliuvo už frazės Phoca Install. Pasirodo, kad toks failų įrašymo į bet kurį aplanką, poreikis jau seniai buvo, ir tam jau yra sukurtas atitinkamas produktas.

Naudojant Phoca Install galima sukurti diegimo paketą, kuris, įdiegiant Phoca Install komponentą, įrašys reikiamus failus į bet kurį Jūsų Joomla tinklapio aplanką, taip pat yra galimybė vykdyti SQL užklausas, kas leidžia dirbti ir su duomenų baze. Šis priedas yra skirtas Joomla sistemų administratoriams, ir gali būti naudojamas perduoti įvairiems tinklapio pataisų ir pan. paketams paruošti, kuriuos gali įsidiegti pats tinklapį tvarkantis naudotojas.

Įdiegus Phoca Install komponentą, jo kūrėjas saugumo sumetimais rekomenduoja jį iš karto pašalinti (visi failai, nepriklausantys pačiam Phoca Install komponentui lieka ten, kur juos ir buvo nurodyta įrašyti).

Taigi, paeksperimentavus su šiuo priedu, pašalinus man nereikalingą įrašymo į duomenų bazę galimybę, gimė kaip ir pirmasis Joomla123.lt produktas. Žinoma, aš jokiu būdu nesisavinu priedo autorystės - paliktos visos nuorodos į kūrėjo tinklapį, o keisti priedo kodą leidžia priedo GNU GPL licencija.

Taigi, Jūsų dėmesiui - pirmas su Phoca Install komponentu paruoštas kalbos diegimo paketas "Glossary" komponento 2.74 versijai.

Ateityje visus nestandartinius kalbos paketus planuojame pateikti būtent tokiu būdu.


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.