Joomla šablonai

Joomla 3.x šablonas panaudojant Twitter Bootstrap frameworką

PDFSpausdintiEl. paštas

Sekmadienis, 19 Sausis 2014 23:06 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 5338

( 6 Balsai )
Joomla 3.x šablonas panaudojant Twitter Bootstrap frameworką - 4.8 out of 5, based on 6 votes

  Mūsų tinklalapyje jau buvo straipsnelių ciklas kaip susikurt Joomla 1.5 ver. skirtą šabloną nuo nulio ir nors iš principo struktūra ir principai visose Joomla versijose nesikeičia nusprendžiau parašyt dar vieną ta tema apie naujos kartos šablono kūrimą kuriame naudosime "frameworką".

 Dabar kodėl būtent Bootstrap naudosime, o ne kitą "frameworką" juk jų yra ne vienas ir ne du . Na pirmiausiai tai, kad mano ir ne tik mano nuomone jis yra vienas iš labiausiai pažengusių CSS "frameworkų", nemokamas, be to, manau gana lengvas sistemai, paprastas ir aiškus. Šis "frameworkas" jau yra įdiegtas į Joomla 3 .x versiją pagal nutylėjimą, todėl Joomlai 3 nebereikia jokių papildomų failų pakanka jį pajungt iš branduolio. Kaip minėjau pati šablono struktūra nepasikeitusi, todėl apie ją  daug nekalbėsime.

 

Joomla! 1.5 šablonas. Pirma dalis

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 13 Liepa 2011 21:32 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 5018

( 13 Balsai )
Joomla! 1.5 šablonas. Pirma dalis - 4.8 out of 5, based on 13 votes

7-i straipsniai apie Joomla! šablono sandarą ir jo pritaikymą savo poreikiams.

Nors internete yra daugybė literatūros ir pavyzdžių nuo ko pradėti ir kaip kurti Joomla šabloną, vis tik nusprendžiau parašyti keletą straipsnelių šia tema. Tai padaryti paskatino nemažai pranešimų forume ir asmeninių klausimų šia tema. Nagrinėsime Joomla 1.5 šabloną. Kodėl Joomla 1.5, o ne 1.6  ar 1.7 ver.? Atsakymas paprastas: kol kas Joomla 1.5 versija populiariausia ir manau, dar nemažai laiko bus rinkoje. Išmokus sukurti šiai versijai šabloną, nebus sunku pereiti ir prie sekančių versijų , nes esminių skirtumų praktiškai nėra. Straipsnelių ciklas skirtas jau pažengusiems Joomla vartotojams, susipažinusiems su CSS, HTML ir PHP pagrindais. Todėl tiems, kurie nežino, kas tai yra, pirmiausiai siūlyčiau susipažinti, nes čia nebus nagrinėjami šie klausimai, o šablono kūrimas, ypač nesuprantant CSS, gali būti keblus.

 

Joomla 1.5 šablonas. Antra dalis

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 13 Liepa 2011 21:21 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 3035

( 3 Balsai )
Joomla 1.5 šablonas. Antra dalis - 5.0 out of 5, based on 3 votes

 Šablono struktūra

Šablonas susideda iš sekančių failų ir katalogų:
Index.php – pagrindinis šablono failas. Šio failo pagrindinė paskirtis yra apibrėžti sritis, kuriose bus išvedami įvairūs komponentai ir moduliai.
templateDetails.xml – instaliacinis šablono failas, kuriame aprašoma kokie failai sudaro šį šabloną, todėl būtina jame nurodyti visus šablono failus ir modulių pozicijas.
favicon.ico – grafinis failas (ikonėlė) matoma naršyklės adreso laukelyje. Nebūtinas failas.
template_thumbnail.png -  grafinis PNG formato failas, šablono ekrano nuotrauka, kuri matoma Joomla! valdymo skyde šablonų tvarkyklėje. Nebūtinas failas.
params.ini - šablono nustatymų išsaugojimo failas. Gali buti tuščias, bet būtinas.

   

Joomla 1.5 šablonas. Trečia dalis

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 13 Liepa 2011 20:39 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 2563

( 4 Balsai )
Joomla 1.5 šablonas. Trečia dalis - 5.0 out of 5, based on 4 votes

Pagrindinis šablono failas - Index.php

Failo pradžioje talpinamas kodas, kuris lankytojams nematomas, tačiau tinklapio veikimui labai svarbus. Šis kodas neleidžia naršyklei tiesiogiai kreiptis į failą. Tai reikalinga tinklapio saugumui užtikrinti.

1
2
3
<?php
// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' ); ?>

DOCTYPE parametras nurodo naršyklei, kaip turi būti atvaizduojamas tinklapis, kaip interpretuoti CSS stilius.

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
 
 

Joomla 1.5 šablonas. Ketvirta dalis

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 13 Liepa 2011 20:36 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 2254

( 0 Balsai )

Failai template.css ir menu.css

Kaip pastebėjote, index.php faile visi blokai aprašyti <div></div> gairėmis ir kiekvienas blokas turi savo unikalų identifikatorių - ID. Jų pagrindu ir yra kuriamas tinklapio atvaizdavimas panaudojant pakopinius CSS stilius.

Šis šablonas turi du css failus: template.css ir menu.css. Stilių failas galėjo būti ir vienas, tačiau aiškumo ir patogumo dėlei dabar padalintas į du failus. Kuriant šablonus čia jau kaip kam patogiau ir aiškiau, šių failų skaičius neribojamas, tik būtina juos aprašyti index.php ir templateDetails.xml failuose.
Pagrindinis pakopinių stilių privalumas yra tas, kad jūs galite praktiškai visiškai pakeisti visą tinklapio dizainą nekeisdami programinio tinklapio kodo.
Kaip jau minėjau, konkrečių CSS niuansų nenagrinėsime - Jums padės CSS failuose esantys komentarai, o kam vis dar neaišku, kaip veikia pakopiniai stiliai, tai internete rasite daugybę literatūros ir pamokų ta tema. Konkrečius klausimus galima aptarti mūsų forume.

   

Puslapis 1 iš 2

«PradžiaAnkstesnis12ToliauPabaiga»

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.