Joomla! 1.5 šablonas. Pirma dalis

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 13 Liepa 2011 21:32 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 4921

( 13 Balsai )
Joomla! 1.5 šablonas. Pirma dalis - 4.8 out of 5, based on 13 votes

7-i straipsniai apie Joomla! šablono sandarą ir jo pritaikymą savo poreikiams.

Nors internete yra daugybė literatūros ir pavyzdžių nuo ko pradėti ir kaip kurti Joomla šabloną, vis tik nusprendžiau parašyti keletą straipsnelių šia tema. Tai padaryti paskatino nemažai pranešimų forume ir asmeninių klausimų šia tema. Nagrinėsime Joomla 1.5 šabloną. Kodėl Joomla 1.5, o ne 1.6  ar 1.7 ver.? Atsakymas paprastas: kol kas Joomla 1.5 versija populiariausia ir manau, dar nemažai laiko bus rinkoje. Išmokus sukurti šiai versijai šabloną, nebus sunku pereiti ir prie sekančių versijų , nes esminių skirtumų praktiškai nėra. Straipsnelių ciklas skirtas jau pažengusiems Joomla vartotojams, susipažinusiems su CSS, HTML ir PHP pagrindais. Todėl tiems, kurie nežino, kas tai yra, pirmiausiai siūlyčiau susipažinti, nes čia nebus nagrinėjami šie klausimai, o šablono kūrimas, ypač nesuprantant CSS, gali būti keblus.

Nenarstysime šablono labai smulkiai - paprasčiausiai bandysime pasiaiškinti, kam kokia funkcija reikalinga ir ką ji atlieka. Mano manymu, kai visa tai bus suprantama, tada jau galima  kurti šabloną ir "nuo nulio".

Šis metodas turi ir teigiamų ir neigiamų savybių. Jei mes norime rimtai ir pastoviai  kurti šablonus, tai verta pradėti ir nuo "a", bet jei mums tereikia jau esama šabloną kažkiek pakoreguoti, pritaikyti saviems poreikiams, šis kelias  yra ilgas ir ne visiems užtenka kantrybės ir noro jį įveikti. Todėl visa tai bandysiu pateikti truputi kita forma, šablono nekursime "nuo nulio” taip pat nenaudosime įvairių framework, skriptų, o imsime taip vadinamą "švarų paprastą šabloną” ir jo pagrindu aiškinsimiems struktūrą.

Tiek css failuose, tiek index.php faile kodas pateikiamas su komentarais, kad būtų aiškiau, kam kas skirta.

Šablonas sukurtas naudojant <div></div> tipo gaires - lentelių pagrindu padaryto šablono, naudojančio gaires <table></table> neaptarinėsime, nes šis dizaino metodas yra morališkai pasenęs ir neatitinka šiuolaikinių tinklapių standartų. Argumentai paprasti: kodas paprastesnis, švaresnis, jo mažiau, lengviau skaitomas paieškos robotų, greičiau įkraunamas naršyklių. DIV pagrindu sukurtą dizainą lengviau, paprasčiau koreguoti, modifikuoti, pritaikyti stilius. Žodžiu, gairėmis DIV padarytas dizainas yra lankstesnis.

Pavyzdinis "švarus šablonas" yra gana universalus ir jo pagrindu galima susikurti paprastą trijų stulpelių šabloną. Kad būtų aiškiau ir paprasčiau, nagrinėti naudojamas fiksuotas šablono plotis. Šablonas sukoduotas taip, kad jei nenaudojamas kažkuris šoninis stulpelis,  jis automatiškai paslepiamas, o turinio stulpelis  atitinkamai išplečiamas. Temos pabaigoje trumpai aptarsime skirtumus tarp šablonų, skirtų Joomlos 1.5 versijai ir 1.6 versijai. Norėdami pradėti aiškintis, pirmiausiai turime įdiegti demo šabloną.
Jį galima parsisiųsti iš čia:

Demo šabloną rekomenduojama išbandyti savo kompiuteryje esančioje Joomla! instaliacijoje, vadinamame localhost'e, nes taip patogiausia ir greičiausia redaguoti šabloną sudarančius failus. Jei nežinote, kaip Joomla diegiama vietiniame kompiuteryje, skaitykite pamoką Pirmieji žingsniai - Įdiek Joomla.

Taip pat siūlome naudoti Notepad++ teksto redaktorių, kuris CSS, PHP ir HTML failuose naudoja spalvinį formatavimą, kas palengvina teksto skaitomumą.

Sekantys staripsniai skyriuje Joomla šablonai


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.