Joomla!® yra nemokama atviro kodo turinio tvarkymo sistema (TTS), kurią dešimtys tūkstančių naudotojų apibūdina kaip geriausią turinio valdymo sistemą pasaulyje.

Joomla kuriama ir palaikoma didelio kūrėjų kolektyvo, o jos namų tinklapis yra Joomla.org.

Paprastai kalbant, Joomla skirta kurti internetiniams tinklapiams, kurių turinys yra nuolat kintantis. Joomla taip pat galima naudoti ir tinklapiams, kurių turinys yra nekintamas - tiesiog tuo atveju jos tikroji paskirtis nėra išnaudojama.

Joomla yra parašyta PHP programavimo kalba ir naudoja MySQL duomenų bazę. Ji pasižymi tokiomis ypatybėmis, kaip puslapių įrašymas į podėlį gerinant veikimo spartą, RSS (naujienų) kanalų naudojimu, bet kurio įrašo spausdinimu, eksportavimu į PDF formatą, tinklaraščio galimybėmis, apklausų sudarymu, kalendorių naudojimu, paieška tinklapyje, pritakymu daugiakalbei aplinkai ir kitomis ypatybėmis.

Pavadinimas "Joomla" tariamas kaip "Džiumla", kuris Suahili kalboje reiškia "visas" arba "visuma". Jis buvo pasirinktas kaip atspindintis kūrėjų komandos ir bendruomenės atsidavimą projektui. Pirmas Joomla leidimas (Joomla v.1.0.0) buvo išleistas 2005m. rugsėjo 16d. Tai buvo perdirbtas Mambo TVS projektas, kuriame buvo ištaisytos įvairios klaidos ir saugumo spragos. Projektas numato, kad naujoji Joomla! 2.0 versija bus perrašyta iš pagrindų, naudojant PHP 5.

Kokiems tinklapiams galima naudoti Joomla?

Visokiems. Naudojant Joomla! galima sukurti bet kokios vizualinės išvaizdos tinklapį, ji gali būti naudojama smulkaus ir stambaus verslo tinklapiams, įvairių bendruomenių - mokyklų, namų bendrijų, bendraminčių tinklapiams, elektroninėms parduotuvėms, naujienų, skelbimų tinklapiams ir pan.

Joomla.org paskelbė apie naują skiltį savo tinklapyje, kurioje galima pateikti nuorodą į savo arba kitų sukurtą tinklapį, naudojantį Joomla! turinio tvarkymo sistemą. Jei norite pamatyti, kokius tinklapius galima kurti naudojantis Joomla, sekite šia nuoroda (angliški tinklapiai) arba aplankykite lietuviškų tinklapių galeriją mūsų tinklapyje.

Kiek kainuoja Joomla?

Joomla yra nemokama programinė įranga, kuriama grupės pasišventusių kūrėjų ir teikiama naudotis pagal GNU Bendrą Viešąją Licenciją.

Dauguma kūrėjų, skiriantys šiam projektui savo laisvą laiką, turi šeimas ir darbus. Kai kurie žmonės siūlo savo paslaugas kurdami Joomla šablonus, komponentus ir kitus priedus, kas daro šią sistemą dar funkcionalesne. Jei ieškote sistemos, kuri būtų skirta kurti tinklapiams ir Jums reikia paruošto sprendimo, Joomla skirta kaip tik Jums.

Toliau skaitykite apie pagrindines Joomla savybes.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Blokuoti slapukus jūs galie atlikę atitinkamus nustatymus  naršyklėje.