Kas yra CCK?

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 21 Sausis 2012 13:18 Parašė Joomla123.lt administracija Peržiūrų: 2214

( 3 Balsai )
Kas yra CCK? - 5.0 out of 5, based on 3 votes

cckKam visų pirma skirta Joomla? Straipsnių publikavimui. Ir tai beveik viskas, ką galima padaryti su „švariai“ įdiegta šia turinio valdymo sistema. Kas daroma, kai norima išplėsti Joomlos funkcionalumą? Įdiegiami papildomi išplėtimai. Joomlos atveju tai komponentai, moduliai, įskiepiai...

 

Ieškant reikalingų išplėtimų, susiduriama su keletu nepatogumų:

  • Reikalingas išplėtimas yra mokamas. Dar nieko baisaus, kai reikalingas tik vienas mokamas išplėtimas. Bet jeigu reikia kelių?...
  • Reikalingas išplėtimas tik dalinai atitinka reikalingas įgyvendinti funkcijas. Gerai, jei kas moka programuoti, tai galima pasitobulinti išplėtimą taip, kad jis pilnai tenkintų visus poreikius.
  • Net jeigu išplėtimas ir buvo perdarytas savo reikmėm, tai pasirodžius naujai versijai, visą procesą reikės pakartoti iš naujo.
  • Reikiamo išplėtimo išvis gali nebūti nei tarp mokamų, nei tarp nemokamų.
  • Šitas sąrašas gali būti tęsiamas ir toliau...

Tai kaipgi galima išvengti šių nesklandumų, panaudojant minimum pastangų ir išteklių? Va čia į pagalbą ir gali ateiti CCK. Išvertus į lietuvių kalbą, tai skambėtų maždaug taip: turinio konstravimo įrankis (komponentas). Didelis CCK pliusas yra tas, kad juo galima pakeisti kelis ar keliolika išplėtimų. Naudojant CCK, galima tarsi iš gabaliukų sulipdyti reikiamus svetainės elementus. Paprastai CCK turi savo turinio atvaizdavimo šabloną, todėl kuriant turinį, tereikia tik užpildyti reikalingus laukus. Pats įdomumas yra tas, kad patiems galima susikurti tokius šablonus. Todėl turinys bus atvaizduodamas taip, kaip patiems reikia. Beje, tai liečia ne tik šabloną: jei netenkina arba nėra atitinkamo elemento, kuris turėtų būti atvaizduojamas turinyje, visada galima susikurti savo (tik aišku tam reikės programavimo žinių).

Kuo gi skiriasi CCK nuo standartinio Joomla turinio atvaizdavimo komponento com_content? Tai visi pirma laukeliais. Pati Joomla turi tik vieną lauką turinio atvaizdavimui – html kodą (Joomla 2.5 jau atsirado papildomi laukeliai paveikslėliams ir nuorodoms). Šiame laukelyje galima rašyti bet kokį tekstą, dėti paveikslėlius, video, audio (jei įdiegti tam skirti įskiepiai), kurti lenteles ir t.t. Bet čia nepatogumas yra tas, kad kiekvieną kartą rašant naują straipsnį, visą šitą turinį reikia sudėlioti į vietas: paveikslėlius lygiuoti pagal kurį nors kraštą, keisti jų dydį, video įterpti į jam skirtą vietą ir t.t. O tai užima kažkiek laiko. Naudojat CCK, viskas vyksta kiek kitaip: tereikia vieną kartą nurodyti kurioje vietoje turi būti paveikslėlis, koks turi būti jo dydis, kur turi būti patalpintas vaizdo įrašas. Todėl, rašant straipsnius, tereiks tik parinkti paveikslėlius, ar video failus ir visas turinys bus išdėstytas taip kaip nurodyta nustatymuose. Bet dar vienas didelis pliusas – kiekvienai kategorijai (ar atskiriems straipsniams) galima nurodyti skirtingus nustatymus.

Dar CCK skiriasi tuo, kad turi galingą filtravimo sistemą. Kaip tai veikia, geriausiai parodys pavyzdys. Tarkim, yra sukurta svetainė filmų katalogas. Jei visi filmai būtų surašyti tik standartinio komponento com_content pagalba, tai juos būtų galima tik peržiūrėti. O jei su CCK, tai galima būtų filmus atfiltruoti pagal pvz. režisierių, sukūrimo metus, aktorius ir t.t. Tereikėtų tik sukurti atitinkamus laukelius.

Dar vienas didelis CCK privalumas yra tas, kad galima greitai atlikti pakeitimus visuose straipsniuose ar straipsniuose, esančiuose tam tikroje kategorijoje. Tarkim, jei reiktų pakeisti paveikslėlio vietą tam tikros kategorijos straipsniuose, tai nesinaudojant CCK, reikėtų rankiniu būdu redaguoti visus straipsnius. O norint taip padaryti su CCK, tereiktų tik pakeisti laukelio, kuriame yra paveikslėlis, poziciją. Ir automatiškai pasikeitimai įsigaliotų iškart visuose straipsniuose.

Jei palyginti com_content su CCK, tai visa tai atrodytų maždaug taip:

 

Com_Content

CCK

Informacija

1 laukelis (html kodas)*

Daug skirtingų laukelių

Kategorijos

Vienodi nustatymai

Kiekvienai kategorijai skirtingi nustatymai

Filtrai

Nėra

Yra

Šablono pakeitimai

Vienas šablonas

Galimybė keisti ir nustatinėti šablonus

     * Joomla 2.5 atsirado papildomi laukeliai paveikslėliams ir nuorodoms

Ką galima sukurti su CCK? Bet kokį katalogą, video, audio galerijas, pažinčių puslapius, skelbimų portalus ir t.t. Kadangi CCK standartinio komponento com_content pakeitimas didesniu funkcionalumu, tai jį galima naudoti ir kuriant paprastą blog‘ą.

Kokie CCK išplėtimai yra TVS Joomla‘i? Šiuo metu yra 13 CCK išplėtimų, kuriuos galima rasti čia. Populiariausi iš jų yra K2, FLEXIcontent bei SEBLOD. Visų jų (ir ne tik) palyginimą galima rasti čia. Šiaip CCK išplėtimus galima skirstyti į 2 grupes: naudojančius com_content ir naudojančius savo turinio tipą. Pranašesni yra tie, kurie naudoja com_content, nes su tokiais CCK veikia beveik visi įskiepiai, kurie veikia ir nenaudojant CCK.

Trumpai apie populiariausius CCK:

K2 - turbūt pats populiariausias iš visų turinio konstravimo įrankis, kadangi yra nesunku išmokti su juo dirbti. Naudoja savo turinio tipą. 

FLEXIcontent - Dar vienas neblogas CCK, naudojamas ir joomla123.lt vertimų skyriaus išdėstymui. Naudoja savo turinio tipą.

SEBLOD - pats galingiausias ir tuo pačiu sunkiausiai suprantas turinio konstravimo komponentas. Naudoja com_content, com_categories, com_users turinio tipus. Turi labai daug papildomų laukų. Integruojasi su kitais komponentais. Šablone, kuriuo atvaizduojamas turinys, yra net 42 pozicijos.

 


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.

Naujausias vertimas

Virtuemart 3 lietuviškas vertimas
02 Spalis 2015, 12.07 Joomla123.lt administracija
Virtuemart 3 lietuviškas vertimas
Virtuemart 3 komponento vertimas į lietuvių kalbą.Tinka visoms VM3.x.x versijoms....

Paskutinis atnaujintas

Joomla 3
22 Sausis 2017, 21.57 Joomla123.lt administracija
Joomla 3
Turinio valdymo sistemos Joomla! 3.0 lietuviškas vertimas. 2015.08.23 Joomla 3.4.3 versijos...

Prisijungti

Paremkite Joomla123.lt

subculture-coffee-icon