Joomla 2.5 ir 26 naujovės (Antra dalis)

PDFSpausdintiEl. paštas

Trečiadienis, 25 Sausis 2012 16:37 Parašė Martis Peržiūrų: 3996

( 8 Balsai )
Joomla 2.5 ir 26 naujovės (Antra dalis) - 4.9 out of 5, based on 8 votes

200x200Antroji Joomla 2.5 naujų funkcijų aprašymo dalis

 

Papildomi laukeliai paveikslėliams  bei nuorodoms standartiniame straipsnių atvaizdavime

Papildomi laukeliai paveikslėliams  bei nuorodoms standartiniame straipsnių atvaizdavime Papildomi laukeliai paveikslėliams bei nuorodoms standartiniame straipsnių atvaizdavime

Tai dar viena naudinga funkcija. Dabar galima pridėti paveikslėlius tiek prie įvadinio, tiek prie viso teksto. O nuorodos pridedamos tik prie pilno teksto. Anksčiau, rašant straipsnius, paveikslėlius ir nuorodas įterpti reikėdavo naudojantis straipsnių redaktoriumi, o dabar visa tai galima padaryti daug paprasčiau. Tačiau ši funkcija turi vieną trūkumą – prieš pasirenkant paveikslėlius reikia juos rankiniu būdu sumažinti iki reikiamo dydžio.

Meniu susiejimas su moduliais

Meniu susiejimas su moduliais Meniu susiejimas su moduliais

Joomla 1.5 versijoje, sukuriant naują meniu, automatiškai būdavo sukuriamas modulis, susietas su tuo meniu punktu. Bet tai būdavo reikalinga ne visada, nes daugelis naudodavo sukurtiems meniu trečių šalių modulius. Todėl Joomla 1.6/1.7 versijose šis automatinis modulių kūrimas buvo išjungtas. Joomla 2.5 versijoje, po naujo meniu sukūrimo, atsiranda nuoroda, kuria galima pridėti modulį šiam meniu punktui (jei jis anksčiau nebuvo sukurtas). Taip pat galima peržiūrėti kokiems moduliams priskirtas konkretus meniu.

Pagerintas veiksmingumas meniu punkto redagavime

Pagerintas veiksmingumas meniu punkto redagavime Pagerintas veiksmingumas meniu punkto redagavime

Išplėstinės parinktys renkantis meniu tipą neįkeliamos tol, kol jos nėra būtinos.

Meniu punktai skirtingoms kalboms gali turėti vienodas alternatyvas

Kaip žinote, dviems meniu punktams negalima priskirti vienodų alternatyvų. Tačiau tai nuo šiol nebegalioja vienodiems meniu punktams, skirtiems skirtingoms kalboms (nes prie nuorodos pridedamas kalbos kodas). Todėl dabar nuorodos gali atrodyti taip:

/en/news.html
/lt/news.html
 

Alternatyvios meta žymės daugiakalbėms svetainėms

Ši funkcija leidžia paieškos sistemoms matyti atitinkamų meniu punktų meta žymes ir nuorodas ta kalba, kuriai priskirtas konkretus meniu punktas.

Pagerintas SEO: Naujas sisteminis įskiepis: Kalbos kodas

Pagerintas SEO: Naujas sisteminis įskiepis: kalbos kodas Pagerintas SEO: Naujas sisteminis įskiepis: kalbos kodas

Ši funkcija leidžia paieškos sistemoms matyti kalbos ir šalies kodą nepriklausomai nuo kodo, nurodyto kalbos pakete. Tarkim, svetainėje naudojamas lietuvių kalbos paketas, bet reikia, kad puslapį paieškos sistemos atpažintų kaip anglų kalbos svetainę. Tereikia laukelyje šalia lt-LT žymės nurodyti atitinkamą kalbos žymę: en-GB.

Filtravimas pagal grupes modulyje „Dabar naršo“

Filtravimas pagal grupes modulyje „Dabar naršo“ Filtravimas pagal grupes modulyje „Dabar naršo“

Dabar galima rodyti ne visus narius, kurie yra prisijungę svetainėje, o tik tuos kurie yra priskirti tai grupei, kuriai yra priskirtas ir prisijungęs narys. Tarkim, jei narys priklauso redaktorių grupei, tai įgalinus šią parinktį, jis galės matyti tik kiek šios (redaktorių) grupės narių yra prisijungę svetainėje.

Pasirinktiniai teksto filtrai

Pasirinktiniai teksto filtrai Pasirinktiniai teksto filtrai

Ši funkcija buvo perkelta iš straipsnių nustatymo (Joomla 1.7) į globalias nuostatas. Šia funkcija galima nustatyti skirtingus filtracijos tipus skirtingoms narių grupėms. Filtravimas gali būti vykdomas tiek pagal žodžius, tiek pagal html žymes. Naudojami du sąrašai – juodasis (draudžiama) ir baltasis (leidžiama). Ši filtracija taikoma visoms įvedimo formoms svetainėje (t.y. ne tik straipsniuose, bet ir komponentuose). Pavyzdžiui, lengvai galima uždrausti žymę IFRAME konkrečiai narių grupei. Visa šitą teisingai nustačius, bus smarkiai pagerintas svetainės saugumas.

Padidintas filtravimo pagal kategorijas lankstumas straipsnių tvarkyklėje

Padidintas filtravimo pagal kategorijas lankstumas straipsnių tvarkyklėje Padidintas filtravimo pagal kategorijas lankstumas straipsnių tvarkyklėje

Joomla 1.7 versijoje buvo galima filtruoti straipsnius pagal kategorijas, bet nebuvo galima peržiūrėti straipsnio kategorijos ir visų pokategorių. Joomla 2.5 versijoje galima pamatyti straipsnio kategorijas ar pokategores iki pasirinkto lygio.

Kalbos pakeitimų tvarkyklė

Kalbos pakeitimų tvarkyklė Kalbos pakeitimų tvarkyklė

Joomla 2.5 versijoje atsirado galimybė pakeisti kalbos konstantas tiesiai iš administracijos valdymo skydo. Tai veikia tokiu principu: randama reikalinga pakeisti kalbos konstanta arba tekstas (randama automatiškai, įvedus reikalingą tekstą) ir pakeičiama tokia fraze ar tekstu, kuri tiksliau atitiktų vertimą. Tai yra patogiau, nes nereikia ieškoti vertimo kalbos failuose.

Joomla duomenų bazės atnaujinimo mygtukas

Joomla duomenų bazės atnaujinimo mygtukas Joomla duomenų bazės atnaujinimo mygtukas

Šia funkcija galima patikrinti, ar esama duomenų bazės struktūra atitinka įdiegtos Joomla versijos struktūrą. Jeigu struktūra pasenusi, tai, paspaudus mygtuką taisyti, duomenų bazė bus automatiškai sutvarkyta taip, kaip turi būti. Tai gali būti svarbu tiems, kurie atnaujina Joomla versijas rankiniu būdu (kopijuojant atnaujinimo failus naudojantis FTP). Tokiu būdu atnaujinant, duomenų bazė negalėdavo būti atnaujinama, todėl dabar, pasinaudojus šia funkcija, tai labai paprasta padaryti. Jei Joomla atnaujinimas vykdomas automatiniu būdu (iš administracijos valdymo skydo), šios funkcijos vykdyti nebūtina.

Derinimo įskiepyje atsirado formatavimo funkcija

Derinimo įskiepyje atsirado formatavimo funkcija Derinimo įskiepyje atsirado formatavimo funkcija

Ši funkcija yra naudinga tik tiems, kas kuria Joomla išplėtimus. Dabar, kai įgalintas derinimas, derinimo informacija yra rodoma su kodo spalvinimu. O tai labai palengvina kodo skaitymą.

Teisingas TVS autoįkėlėjas

Dar viena naudinga funkcija Joomla išplėtimų kūrėjams. Atskyrus Joomla platformą, TVS reikalavo atskiros vietos failų/klasių, kurie nėra Joomla platformos dalis, saugojimui. Dabar šio autoįkėlėjo funkcijos pagalba, išplėtimų kūrėjams nereikia rūpintis, ar failas/klasė yra TVS ar platformos dalis.


Štai ir visos naujovės, kurios buvo įgyvendintos naujoje Joomla 2.5 versijoje. Dabar Joomla įgavo tokių funkcijų, kurių tikrai trūko ankstesnėse versijose. Tai kad Joomla 2.5 tikrai verta dėmesio.

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.

Naujausias vertimas

Virtuemart 3 lietuviškas vertimas
02 Spalis 2015, 12.07 Joomla123.lt administracija
Virtuemart 3 lietuviškas vertimas
Virtuemart 3 komponento vertimas į lietuvių kalbą.Tinka visoms VM3.x.x versijoms....

Paskutinis atnaujintas

Joomla 3
22 Sausis 2017, 21.57 Joomla123.lt administracija
Joomla 3
Turinio valdymo sistemos Joomla! 3.0 lietuviškas vertimas. 2015.08.23 Joomla 3.4.3 versijos...

Prisijungti

Paremkite Joomla123.lt

subculture-coffee-icon