Skyriai ir kategorijos

PDFSpausdintiEl. paštas

Penktadienis, 07 Sausis 2011 18:52 Parašė Andrius Balsevičius Peržiūrų: 8311

Jei atversite knygą, greičiausiai pirmuosiuose jos puslapiuose rasite turinį. Taip jau įprasta, kad siekiant nuosekliai pateikti informaciją, ji yra skirstoma į tam tikras grupes, šios - į pogrupius ir t.t.

Kaip knygos turinys suskirstytas į skyrius ir poskyrius, taip Joomlos įrašai skirstomi į skyrius ir kategorijas. Taigi, galima dviejų lygių hierarchija. Žinoma, ši sistema turi trūkumų, kadangi kategorijų į po-kategorijas skaidyti jau negalima. Tie, kam reikia tokių galimybių, naudoja specialius Joomla priedus, vadinamus CCK - Content Construction Kit, lietuviškai - turinio konstravimo įrankius, kurie leidžia kurti begalinius kategorijų gylius.

Šioje pamokoje išmoksite:

 • sukurti skyrius,
 • sukurti kategorijas skyriuose,
 • įrašus skirstyti į atitinkamus straipsnius ir kategorijas.

Šioje pamokoje sukursime šiuos skyrius ir kategorijas:

 1. Gamta
  • Paukščiai
  • Gėlės
 2. Žmonės
  • Draugai

Taip pat sukursime po kelis įrašus visose aukščiau minėtose kategorijose, iš viso 9-is.

Pagrindiniai pamokos akcentai
 • Jei ruošiatės rašyti kelis įrašus viena tema iš eilės, arba norėsite naudoti paveikslėlius skyrių ir kategorijų aprašymuose, jiems skirtus paveikslėlius galima iš karto įkelti naudojant vidinę tinklapio Medijos tvarkyklę.
 • Jei nurodysite atitinkamą skyrių ir kategoriją filtrų sąraše prieš pradėdami rašyti naują straipsnį, tai įrašo redaktoriuje jie bus priskirti automatiškai (vietoje numatytosios parinkties "Pasirinkti").

Įrašų turiniui užpildyti naudojome atsitiktinio lorem ipsum teksto generatorių.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad įrašuose įterpiamus paveikslėlius sumažindavome tiesiog tempdami juos už kampo. Tačiau taip elgtis nederėtų - nors matomas paveikslėlis matomas mažesnis, tačiau tikrasis jo, kaip failo, dydis išlieka nepakitęs. Tai reiškia, kad tinklapiui įsikrauti reikės daugiau laiko, nei tuo atveju, kai paveikslėlio dydį pakeistumėte dar prieš įterpdami jį į straipsnį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Skyrių ir kategorijų kūrimas Joomla turinio tvarkymo sistemoje (8:25)

value="" />


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.