Nors Joomlos ACL sistema veikia jau ne pirmi metai (pradedant Joomla 2.5 versija) dar vis iškyla klausimų susijusių su šia prieigos valdymo ir konfigūravimo sistema. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškint kaip paskirstomos prieigos teisės, kokie vartotojai kokius veiksmus gali atlikt kokių ne ir t.t.
Prieigos grupių ir vartotojų skaičius praktiškai neribojamas ir kiekvienas tinklalapio administratorius gali susikurt savas grupes, vartotojus su jam reikalingomis prieigos teisėmis o mes šiame straipsnyje apžvelgsime standartines pagal nutylėjimą įdiegtas grupes ir vartotojus.
Tik tinklalapio „superadministratorius“ gali kurt, priskirt, tvarkyt grupes jų teises ir lankytojus. Pagal nutylėjimą yra sukuriamos sekančios grupės:


 Super Users- Superadministratorius

Administrator –Administratorius
Manager – Valdytojas
Publisher –  Leidėjas (Publikuotojas)
Redactor – Redaktorius
Author- Autorius
Registered- Registruotas lankytojas
Guest – Visų neregistruotų tinklalapio lankytojų grupė

Kiekviena lankytojų gupė turi tam tikras prieigos teises tačiau visos šio grupės dar skirstomos į dvi kategorijas. Tai Public Backend ir Public Frontend.
Public backend kategorijos lankytojai turi prieigos teisę prie Joomlos administravimo skydo ir taip pat prie tinklalapio Frontend dalies. Frontend kategorijos lankytojai prieigos prie Joomlos administravimo skydo (backend) neturi.
Public Frontend kategorijai priskirtos Registered, Author,  Publisher ir Redactor grupės.
Public Backend kategorijai priklauso : Super User, Administrator ir Manager grupės.

Public Frontend kategorija:

Registered – registruoti lankytojai kurie neturi prieigos prie Joomlos administravimo skydo ir negali nei kurt, nei talpint  ar redaguot medžiagos talpinamos tinklalapyje. Ši grupė turi minimum privilegijų Frontend dalyje. Galima sakyt tai yra paprasti lankytojai kurie turi truputi daugiau privilegijų už neregistruotus lankytojus. Pvz.: patekt į uždaras tinklalapio kategorijas, menių punktus matyt talpinamą medžiagą skirtą registruotiems   lankytojams ir t.t.
Author – Straipsnių autorius kuris gali rašyt ir talpint straipsnius tinklalapyje tačiau negali jų publikuot . Jis atsakingas tik už savo parašytus straipsnius, gali juos redaguot tačiau negali šių veiksmų atlikt su kitų lankytojų talpinama medžiaga.
Redactor – Redaktorius gali rašyt, redaguot, trint tiek savo tiek kitų parašytus straipsnius tačiau negali jų publikuot tinklalapyje.
Publisher – Leidėjas gali leisti, neleisti publikuoti straipsnius tinklalapyje. Jis taip pat turi redaktoriaus ir autoriaus privilegijas todėl gali ir rašyt, talpint straipsnius tinklalpyje.

Public Backend kategorija:

Public Backend kategorijos lankytojai turi prieigą  ne tik prie Frontend tinklalapio pusės bet ir prie Joomlos administravimo skydo . Prisijungę prie valdymo skydo priklausomai nuo kategorijos gauna tam skirtą funkcijų komplektą kuris apsprendžiamas tuo kad matomi arba nematomi administravimo skydo menių valdymo mygtukai.
Manager – grupė turinti visas Author, Redactor, Publisher priskiriamas teises . Valdytojas gali įdiegti plėtinius ir atlikt kitus administravimo veiksmus tačiau jam neleidžiama į sistemą pridėti naujų lankytojų ir negali redaguoti jau esamų įrašų tačiau jis gali dirbti su failas, meniu, plėtiniais.
Administrator – tai antras pagal svarbą rangas po super administratoriaus. Jis gali atlikt praktiškai visus veiksmus išskyrus kai kuriuos pagrindinius sistemos nustatymus ir negali pridėti redaguoti superadministratoriaus vartotojo, jo teisių.
Super User – Super administratorius. Jo teisės neribojamos. Pagal nutylėjimą Joomloje superadministratoriaus teises gauna vartotojas diegiantis Joomlą. Jis taip pat gali kurti kitus vartotojus su „superdamin“ teisėmis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Blokuoti slapukus jūs galie atlikę atitinkamus nustatymus  naršyklėje.