Joomla administravimas

Joomla ACL vartotojai-grupės-prieiga

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 12 kovas 2016 20:30 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 2456

( 1 Balsas )
Joomla ACL vartotojai-grupės-prieiga - 5.0 out of 5, based on 1 vote

Nors Joomlos ACL sistema veikia jau ne pirmi metai (pradedant Joomla 2.5 versija) dar vis iškyla klausimų susijusių su šia prieigos valdymo ir konfigūravimo sistema. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškint kaip paskirstomos prieigos teisės, kokie vartotojai kokius veiksmus gali atlikt kokių ne ir t.t.
Prieigos grupių ir vartotojų skaičius praktiškai neribojamas ir kiekvienas tinklalapio administratorius gali susikurt savas grupes, vartotojus su jam reikalingomis prieigos teisėmis o mes šiame straipsnyje apžvelgsime standartines pagal nutylėjimą įdiegtas grupes ir vartotojus.
Tik tinklalapio „superadministratorius“ gali kurt, priskirt, tvarkyt grupes jų teises ir lankytojus. Pagal nutylėjimą yra sukuriamos sekančios grupės:

 

Joomla 2.5 vertimo klaidų tikrinimas

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 26 Gegužė 2012 00:44 Parašė Martis Peržiūrų: 3799

( 8 Balsai )
Joomla 2.5 vertimo klaidų tikrinimas - 5.0 out of 5, based on 8 votes
kalba

Turbūt, kas verčia Joomla išplėtimus, susiduria su tokia problema, kad išvertus visus išplėtimo failus ir įdiegus kalbos paketą, vis tiek išplėtimo kalba nepasikeičia. Greičiausiai tokia problema kyla todėl, kad trūksta atidarančių ar uždarančių kabučių vertimo failuose. O kai išplėtimo kalbos faile būna keli šimtai ar tūkstantis vertimo eilučių, tai rankiniu būdu sunku rasti visas tokias klaidas.  Tačiau pati Joomla jau turi tokį įrankį šioms klaidoms rasti.

 

Joomla 2.5 prieigos kontrolės sistema: leidimų peržiūra

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 26 Gegužė 2012 00:34 Parašė Martis Peržiūrų: 3490

( 6 Balsai )
Joomla 2.5 prieigos kontrolės sistema: leidimų peržiūra - 4.5 out of 5, based on 6 votes
acl.png

Pirmame straipsnyje apie Joomla prieigos kontrolės sistemą (Joomla 1.7-2.5 prieigos kontrolės sistema) buvo aprašyti pagrindiniai terminai, bei pateiktas pavyzdys, kaip nustatyti leidimus kelioms narių grupėms išorinėje svetainės sąsajoje. Tačiau, kai svetainėje yra daug išplėtimų, kuriems nustatomi atskiri leidimai bei daug narių grupių, galima greitai užmiršti kokius leidimus turi viena ar kita narių grupė ar atskiras narys. Kad peržiūrėti visus galimus (ar negalimus) nario ar narių grupės leidimus, reikia atlikti paprastą veiksmą:

 

Puslapis 1 iš 6

«PradžiaAnkstesnis123456ToliauPabaiga»

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.