Įskiepių rikiavimas ir išjungimo būdai

PDFSpausdintiEl. paštas

Šeštadienis, 09 Liepa 2011 03:53 Parašė Martis Peržiūrų: 3452

( 5 Balsai )
Įskiepių rikiavimas ir išjungimo būdai - 5.0 out of 5, based on 5 votes

Įskiepių rikiavimas

manage-pluginsTurbūt daugelis Joomla! svetainių administratorių, įdiegę kokį nors įskiepį ar komponentą, kurio sudėtyje yra įskiepių, tiesiog įgalina juos net nepažvelgę į įskiepių rikiavimą. Todėl kartais jie gali veikti netinkamai arba tai net gali turėti įtakos kitų komponentų veikimui (kartais kiti komponentai gali net neveikti). Dažniausios problemos kyla, kai naudojami SEO/SEF ir/ar talpyklos( Cache) įskiepai. Taigi, nustatant teisingą sistemos  įskiepių rikiavimą, galima išvengti galimų problemų.

Optimaliausias variantas yra naudoti tokį sisteminių įskiepių rikiavimą:

  • Bet koks kitas įskiepis
  • SEO ir SEF įskiepiai
  • Talpyklos (Cache) įskiepiai

Jeigu talpyklos įskiepis yra rikiuojamas prieš kitus, tai tie įskiepiai nefunkcionuos tuo metu kai valoma talpykla. Todėl talpyklos įskiepis visada turi būti rikiuojamas paskutinėje vietoje.

Nustatant įskiepių rikiavimą reikia atsižvelgti kokį poveikį vienas įskiepis turi kitam ir taip nustatyti logišką rikiavimą.

Pastaba: po įskiepių perrikiavimo visada reikia išvalyti talpyklą. Kitaip jokio poveikio nebus.

Išjungimo būdai

Kartais galima problema, kai įskiepio negalima išjungti iš administracijos (jis būna užrakintas) arba net negalima patekti į administraciją, bet yra žinoma (numanoma), kad tai atsitiko būtent dėl įskiepio kaltės. Tokiais atvejais įskiepį galima išjungti dviem būdais:

1. Ištrinant ar pervadinant įskiepio php failą.

Tam reikia prisijungti prie svetainės šakninio katalogo ftp būdu (arba hostingo valdymo skyde pasinaudoti failų tvarkykle). Čia aplanke plugins randasi visi įskiepiai (patalpinti į atskirus aplankus pagal tipą). Kiekvienas įskiepis turi mažiausiai du failus: įskiepiopavadinimas.php ir įskiepiopavadinimas.xml. Ištrynus arba pervadinus php failą, įskiepis bus išjungtas.

Patarimas. Jei tiksliai nėra žinomas koks įskiepis neleidžia prisijungti prie administracijos, pirmiausia jo reikia ieškoti aplankuose /authentication/, /content/ ir /system/

2. Prisijungiant prie duomenų bazės (pvz. su phpMyAdmin). Duomenų bazės lentelėje *_plugins tereikia rasti įskiepį, kurį reikia išjungti ir jo paskelbimo (published) reikšmę nustatyti į 0:

iskiepis


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.