Pritaikome tinklapį Google ir kitiems paieškos robotams

PDFSpausdintiEl. paštas

Pirmadienis, 31 Sausis 2011 23:38 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 5744

( 13 Balsai )
Pritaikome tinklapį Google ir kitiems paieškos robotams - 4.2 out of 5, based on 13 votes

google_logoSukūrus vertingą, įdomų tinklapį ir jį patalpinus internete dar nereiškia, kad jis bus populiarus ir lankomas. Lankytojai turi apie jį sužinoti. Jei mes ieškome kažko internete dažniausiai naudojamiems paieškos sistemomis google, yandex ar dar kokiomis. Paieškos sistemų veikimo principas vienodas: paieškos robotai apsilanko mūsų tinklapyje surenka informaciją apie tinklapį ir patalpina ją savo duomenų bazėje. Kad būtų surenkamą kuo išsamesnė informacija apie mūsų tinklapį būtina laikytis tam tikrų reikalavimų, taisyklių. Šiame straipsnyje pateiksiu keletą patarimų kuriais pasinaudoję palengvinsite  paieškos sistemoms tinklapio indeksaciją ir tuo pačiu padidinsite jo lankomumą, nes kad ir koks gražus tinklapio dizainas bebūtų paieškos robotai to neįvertins ir paieškos sistemos gali neturėti apie jį duomenų.

1. Pavadinimai (titles) . Tikslūs, trumpi ir unikalūs pavadinimai kiekvienam puslapiui lengvai ir paprastai surandami robotų ir patogūs lankytojams.

2. Meta aprašymas. Dauguma paieškos žodžių imama iš meta aprašymų, todėl kiekvienas straipsnis turi turėti trumpą turinio aprašymą, pagrindinius raktažodžius.
3. Straipsnių pavadinimai. Konkretūs trumpai apibūdinantys turinį.
4. Vidinės nuorodos (URL) . Paieškos varikliai nuskaito jūsų svetainę per puslapius ir nuorodas. Vartotojai ieško turinio, kuris atitinka jo aprašymą. Stenkitės, kad į kiekvieną svetainės puslapį butų galima patektį “vienu spustelėjimu”.
5. Navigacija . Navigacija turi būti sukurta taip, kad  būtų intuityvi sąsaja. Ji ir supaprastinta vartotojo naršymą svetainėje. Skirkite laiko ir patys patikrinkite ar ji tinkama ir patogi, kad visos nuorodos veikia.
6. Turinys. Turinys turi būti pastoviai papildomas, atnaujinamas nauja medžiaga. Kuo dažniau tai darysite tuo tankiau lankysis paieškos robotai skanuos tinklapį ir atves naujus lankytojus.
7. Paveikslėliai. Venkite didelio kiekio paveikslėlių (aišku jei tai ne e-parduotuvės ar foto galerijos tinklapis) ir flash , nes jie sunkiau nuskaitomi paieškos robotų nei paprastas tekstas.
8. Žemėlapis. Naudokite tinklapio žemėlapį (medį) .
9. SEO. Naudokite SEO tai sutrumpina, sutvarko nuorodas ir padeda tiksliau robotams suindeksuoti tinklapį.

Paskelbta: 2012-02-06 17:22 nuo svoloth #6798
Nemanau kad paveikslėlių kiekis atsiliepia neigiamai. Ir tikrai žinau kad paveikslėlių alt ir title daro įtaką pozicijoms Google, todėl ten būtinai įrašykite keywordus.
Paskelbta: 2012-02-06 21:06 nuo freakysoul #6807
Labai norėčiau padiskutuoti šia tema plačiau.
Kokie metodai SEO atžvilgiu yra blogi? Nematomi raktažodžiai ir pan?
Kaip sudaryti svetainės medį ir ką su juo veikti?
Kuom blogas standartinis Joomla nuorodų perrašymas ir kodėl dažnai siūloma naudoti papildomą komponentą SEO nuorodoms generuoti?
Paskelbta: 2012-02-06 21:46 nuo Megejas #6810
Sveiki,
Tema labai plati ir tikrai aktuali man tiesiog keista kad nelabai kas tuo domisi o juk čia pagrindų pagrindas populiarinant tinklapį ir pritraukiant lankytojus bet čia keliais sakiniais nieko nepasakysi. Paskutinį pusmeti nemažai dirbau ta linkme surinkau kalną medžiagos tuo pačiu ir rezultatai jau yra . Ruošiausi parašyt ciklą straipsnių ta tema bet matau (pagal apklausą tinklapyje) kad ko gera aktualiau bus kas kita tai ir susilaikiau nuo šios temos
Paskelbta: 2012-02-06 21:56 nuo freakysoul #6811
Na galiu tik paskatinti Megejas rašyti tuos straipsnius. Informacija tikrai bus naudinga puslapio lankytojams. Čia tikrai trūksta SEO Biblijos
Paskelbta: 2012-02-07 16:43 nuo svoloth #6824
Viskas ko nematys lankytojai, bet matys robotai yra blogai. Ir nera reikalo to daryti, viska galima atlikti civilizuotai.
Medis nebutinas, Google puikiai susitvarko su puslapiu dubliais ir be jo.
Jei URL yra SEF (zmogui suprantamas) nera svarbu kokiu budu jis gaunamas. Nera reikalo naudoti tam reikalui seo kopmponentu
Paskelbta: 2012-02-07 17:31 nuo freakysoul #6825
O kaip tie moduliai, kuriuose "plaukioja" krūva raktažodžių? Arba būna surašyti raktažodžiai kur nors apačioje, nedidelėmis raidėmis. Ar jie duoda naudos? Ar geriau, kad jie subtiliai būtų panaudoti puslapio turinyje? Ar yra skirtumas?
Paskelbta: 2012-02-07 17:37 nuo svoloth #6826
Geriau tekste. Jei nera galimybes ju iterpti i teksta, galima rasyti ir apacioje, vis geraiu negu nieko. Google tikrai skiria ir skirtingai vertina nuorodas kurios yra tekste ir tas kurios footeryje arba sidebare. Todel manau kad ir su tekstu yra taip pat.
Paskelbta: 2012-02-07 22:23 nuo Megejas #6827
Prieš pusmetį google pakeitė paieškos algoritmą ir iš esmės pasikeitė tinklapių pagerank . Daugeliui tinklapių reitingas krito , nes anksčiau pagrindinis faktorius buvo linkai dabar galima pamiršt išorinies nuorodas iš įvairių backlink tinklapių. Pasibaigė šie triukai kaip pati Google skelbia dabar labiausiai kreipiamas dėmesys į tinklalapio kokybę. Kaip ji tą kokybę supranta galutinai nėra aišku kaip teigiama dabar Google remiasi ne konstantiniais duomenimis, o nuolat kintančiai, dinaminiais skaičiais ir formulėmis tačiau kiek pastebėjau svarbus dalykas yra dubliuotų puslapių naikinimas, neveikiančių linkų šalinimas ir t.t. Didelis lankytojų strautas irgi nėra esminis dalykas. Turiu eksperimentinį tinklapėlį kur vidutinis lankytojų srautas tik maždaug apie 50-60 per parą (tai žiauriai mažas) tačiau pagerank 3 -4 svyruoja. Algoritmas – itin imlus naujai statistinei informacijai, kurią pateikia realūs interneto vartotojai socialinių tinklų pagalba (Google+)
Paskelbta: 2012-02-08 12:56 nuo freakysoul #6837
Tai kokiu būdu efektyviausiai galima pakelti pagerank šiuo metu?
Paskelbta: 2012-02-08 13:04 nuo svoloth #6838
PR krito del to kad Google mazdaug pries metus pradejo kitaip vertinti nofollow. Dabar svoris is svetaines iseina ir issisklaido, anksciau jis likdavo svetaineje kurioje buvo uzdaryta nuoroda, Todel labai sumazejo bendras internete esantis PR.
Megejas, jei ne paslaptis, parasyk to tinklapelio url, idomu kodel PR neblogas, gal atspesiu . Beje, PR vakar atnaujintas.

Nuorodu kiekis ir kokybe ir dabar yra vienas svarbiausiu veiksniu, lemianciu pozicijas ir PR.
Paskelbta: 2012-02-08 17:29 nuo svoloth #6839
Jo, pr keistai didelis. Gal tikrai Google+1? Kiek yra kliku?

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.