Kas yra SEO? Kam jo reikia? Ką SEO gali ir ko ne

PDFSpausdintiEl. paštas

Sekmadienis, 17 kovas 2013 22:22 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 12112

( 13 Balsai )
Kas yra SEO? Kam jo reikia? Ką SEO gali ir ko ne - 3.9 out of 5, based on 13 votes

Šiuo rašinėliu pradedu straipsnelių ciklą apie tinklalapių optimizavimą ir pradėkime nuo visiems girdėto tačiau ne visai visiems suprantamo SEO. Tai trumpinys angliško išsireiškimo „Search Engine Optimization“ lietuviškai: paieškos variklių (mašinų) optimizavimas. Kas tai yra? Tai interneto tinklalapių projektavimo metodologija, siekiant aukščiausių tinklalapio pozicijų paieškos sistemų rezultatuose kitaip tariant tai tinklalapio pritaikymas paieškos mašinoms (robotams) kuriuos naudoja Google, Bing, Yahoo, Yandex ir daugybė kitų paieškos sistemų. Visų paieškos sistemų tikslas surinkti apie tinklalapį kuo daugiau informacijos kurią po to pateikia jos ieškantiems vartotojams.

SEO tai darbas su konkrečiu interneto puslapiu siekiant jį padaryti labiau matomu tarp paieškos rezultatų. Ir šis procesas, kurio metu atliekami tam tikri darbai, kurie padeda, jog svetainė iškiltų aukščiau tarp norimų paieškos rezultatų.

Išskiriamos dvi SEO dalys tai vidinis SEO ir išorinis SEO. Vidinio SEO metu atliekami techniniai tinklalapio optimizavimo darbai svetainėje, todėl paieškos sistemos lengviau analizuoja ir suvokia svetainėje esantį turinį. Išorinio SEO metu dažniausia stengiamasi į svetainę pritraukti kuo daugiau atgalinių nuorodų (Angl. Back links) pagal tam tikrus kriterijus. Paieškos sistemų labiausiai vertinamos yra kontekstinės atgalinės nuorodos, tai yra tos kurios būna straipsnyje bei nuoroda yra konkretus raktinis žodis, pagal kurį siekiama pakelti svetainę paieškos sistemoje.

Taigi jei norime, kad mūsų sukurtas tinklalapis turėtų aukštą reitingą paieškos sistemoje tinklalapio SEO turime rūpintis ir jį tobulinti pastoviai, nes panašių tinklalapių internete yra tūkstančiai ir norint kažko pasiekt tuo rūpintis reikia nepertraukiamai. Ką ir kaip tai daryt yra šimtai patarimų ir veiksmų apie keletą jų bandysiu aprašyt sekančiuose straipsniuose. Kokius metodus, vertinimo kriterijus ir formules pagal kurias suteikiamas reitingavimas naudoja paieškos sistemos tiksliai niekas nežino ir tikriausiai nesužinos kiekviena paieškos sistema naudoja savas taisykles. Didžiausia ir populiariausia paieškos sistema Google skyriuje tinklalapių kūrėjams (Webmaster tools) pateikia rekomendacijas dėl SEO su kuriomis tikrai verta susipažint.

Taigi dabar apibendrinant ką gi vis tik SEO gali ir ko ne.

Pirmiausiai tai optimizavus tinklalapį būti labiau matomiems paieškos sistemoms, užimti aukštesnį reitingą o tuo pačiu ir sulaukti daugiau lankytojų tačiau SEO negali užtikrinti pastovių aukštų pozicijų paieškos sistemose, garantuoti didelio lankytojų skaičiaus, nes visa tai dinaminis procesas, viskas keičiasi ir visu tikslas toks pat.


Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.