SEO. Puslapių dubliai (kopijos)

PDFSpausdintiEl. paštas

Antradienis, 09 Liepa 2013 10:08 Parašė Rimvydas Peržiūrų: 2981

( 6 Balsai )
SEO. Puslapių dubliai (kopijos) - 5.0 out of 5, based on 6 votes

Dirbant su Joomla kaip ir su dauguma kitu TVS  viena iš SEO „bėdų“ puslapių kopijos kitaip dar vadinami dubliai. Taigi kas tai yra ir kaip tai atrodo. Pabandysiu paaiškinti ir pateikt pavyzdį. Sakykime sukūrėme tinklalapį medžiaga patalpinta, įjungtas standartinis seo ir t.t. kaip pzv. paimkime pagrindinį tinklalapio puslapį. Ji galima pasiekt surinkus naršyklės eilutėje www.manotinklalapis.lt  taip pat  paspaudus meniu punktą home , atsiverčia taspats puslapis tačiau naršyklės laukelyje jau matysime  www.manotinklalapis.lt/home  jei naršyklės laukelyje rankiniu būdu surinksime www.manotinklalapis.lt/index.php  vėlgi pateksime ten pat taigi kai matom turim jau kaip minimum tris variantus, o jų gali būti ir daugiau.  Paprastas lankytojas jų nepastebi ir iš pirmo žvilgsnio jokios bėdos tai nesudaro  ir iš tikrųjų taip yra tol kol tinklalapio nesuindeksuoja paieškos sistemos.

 

Paieškos sistemų robotai juos mato ir suindeksuoja kaip skirtingus puslapius kurie turi vienodą turinį, o tai pagal juos yra blogai, nes vienas svarbiausiu indeksavimo rodiklių yra puslapio unikalumas o čia turime tris puslapius su vienodu turiniu t.y. ne unikalius ir visa tai atsiliepia galutiniame tinklalapio  reitingavimo rezultate. Aišku jei dubliai sudaro nedidelį procentai tai jokios bėdos nėra, tačiau jei puslapių kopijų yra daug kartais būna 60-70% tai jau negerai.

Dabar apie tai kaip sužinot yra tu dublių, nėra ir kiek jų yra. Vienas paprasčiausių būdų pasinaudot Googlės Webmaster Tools įrankiais kuris tiksliai parodo kas suindeksuota , kokie ir kiek tų kopijų yra. Kitas variantas galima pasinaudot  Xenu tinklalapių diagnostikos programa, tačiau čia pasinaudojus filtracija jau teks patiems rankiniu būdu ieškot kopijų.
Sekantis žingsnis kaip kovot su šiuo reiškiniu ir kaip panaikint puslapių kopijas. Universalaus ir vienintelio metodo kaip ir nėra. Internete pilna įvairių minčių ir patarimų galima eksperimentuot ir bandyt aišku vienas paprasčiausių būdų panaudoto kažkokį komponentą JoomSef, sef404 ar kokį kitą , teisingai sukonfigūruot ir  ir problemos atrodo nebėra, tačiau įdiegus komponentą paprastai atsiranda kita bėda į kuria pradžiai mažai kas kreipia dėmesį tai, kad padidėja apkrova serveriui, todėl čia kalbėsime kaip panaikinti dublius standartinėmis priemonėmis nediegiant papildomų plėtinių ir tai tikrai nėra „aukštasis pilotažas“ ar kažkas sudėtingo.

Pirmiausiai tai  galime panaudokime  peradresavimu . Tai labai populiarus veiksmas su pradiniu tinklalapio puslapiu. Atidarome failą .htaccess ir  įterpiame kodą:

RewriteEngine On
RewriteBase /
Redirect permanent /home.html http://manotinklalapis.lt/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.manotinklalapis.lt$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://manotinklalapis.lt/$1 [R=301,L]

Šiuo įrašu pašaliname pagrindinio puslapio kopijas su /home.html , www.manotinklalapis.lt, manotinklalapis.lt

Jeigu dubliuojasi puslapiai su “/” ženklu pvz. www. manotinklalapis.lt/kategorija/ ir www.manotinklalapis.lt/kategorija  tai galime panaikinti sekančiu įrašu:
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} (.*)
RewriteCond %{REQUEST_URI} /$ [NC]
RewriteRule ^(.*)(/)$ $1 [L,R=301]]
 

Kopijų skaičių žymiai galima sumažinti  neleidžiant robotams indeksuoti atitinkamų puslapių. Atidarome Robots.txt failą ir parašome  Disallow: /?*
Šiuo įrašu uždraudžiame indeksuoti visas nuorodas turinčias šį ženklą. Čia bus ir paieškos tinklalapyje rezultatai, puslapiavimas, spausdinimas ir t.t.
Kur kažką daugiau uždaryt robots.txt faile čia jau reikia individualiai žiūrėt išanalizavus kokie puslapiai dubliuojasi.

Dar vienas būdas mažinti kopijų skaičių:

Gairė <link> gali turėt tokį atributą rel=“canonical“ . Naudojant  šį atributą taip pat galima sėkmingai mažinti dublių skaičių. Veikimo principas paprastas pasirenkama viena nuoroda „pagrindinė“ kuri reitinguojama o prie kitu pridedamas „canonical‘ atributas ir tos nuorodos jau nebus reitinguojamos.

Aptarkite šį straipsnį forume
Norėdami dalyvauti diskusijoje turite prisijungti arba užsiregistruoti .

Joomla123.lt is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.
The Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries.